Cэзпарксервис / Медиа / Новости / 11.02.2016 Сюзанна Сані: "Кластерна модель - запорука ефективного економічного розвитку Закарпаття"

11.02.2016 Сюзанна Сані: "Кластерна модель - запорука ефективного економічного розвитку Закарпаття"

Кластеризація економіки Закарпаття – найоптимальніший спосіб вивести економіку Закарпаття в лідери економічних перетворень в Україні. Таку думку в коментарі «Бізнес Закарпаття» висловила член правління ОООРЗ, експерт з кластерної економіки Сюзанна Сані.

«Важливим фактором, який вплинув би на впровадження даної моделі може стати більш високий рівень економічного лібералізму, тобто створення відносно самостійної системи економічного планування та розвитку Закарпаття. Даний підхід вже не одне десятиліття успішно застосовується в розвинених країнах Європи. І це, як бачимо, приносить свій результат» - відзначає експерт.
«У всій Європі на сьогоднішній день нараховується близько 2 253 кластери, які давно довели свою ефективність виключно позитивним впливом на економіку розвинених країн. В Україні ж їх всього на всього два. Для найбільшої за площею країни Європи, країни, що географічно розташована в самому центрі континенту до того ж країни з слабкою економікою така мізерна кількість кластерів виглядає в крайньому разі дивною» - додає С. Сані.

«Настав час виправити цей недолік та з допомогою кластерної моделі пришвидшити темпи переходу на новий рівень розвитку економіки», - резюмує Сюзанна Сані.