Cезпарксервіс / Медіа / Новини / 10.01.2018 Президент підписав закон що спрощує залучення іноземних інвестицій емітентами цінних паперів

10.01.2018 Президент підписав закон що спрощує залучення іноземних інвестицій емітентами цінних паперів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №2210-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів”. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Згідно з повідомленням, закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні та приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс в законодавстві і вводить європейські принципи в питанні визначення і регулювання публічних компаній. Зокрема, положеннями документа змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічним і приватним і пропонується відмовитися від фіксування в найменуванні акціонерного товариства його типу.

Також вилучається вимога, що банки можуть бути не тільки у формі публічних акціонерних товариств, при цьому на банки поширюються вимоги щодо розкриття інформації, як і на публічні компанії, і встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема в частині формування наглядової ради і її комітетів. Крім того, документ розширює обсяг інформації і способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов’язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, вводиться можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не тільки НКЦПФР і його установами, а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства, обрання незалежних членів, розширюються її повноваження.

За матеріалами РБК-Україна