Cезпарксервіс / Медіа / Новини / 6.02.2018 НБУ підрахував на скільки зріс ВВП України в 2017 році

6.02.2018 НБУ підрахував на скільки зріс ВВП України в 2017 році

Національний банк України оцінив зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2017 році в 2,1%. Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора .

“Негативний вплив від припинення торгівлі з НКТ (неконтрольованими територіями – ред.) на реальний ВВП в 2017 році виявився нижчим, ніж очікувалося на початку року – 0,9 процентного пункту в порівнянні з 1,3 процентного пункту відповідно”, – йдеться в документі.

НБУ пояснює це більш швидкою переорієнтацією металургійних підприємств на нові джерела поставок сировини на тлі поліпшення зовнішньої кон’юнктури і зростання внутрішнього попиту.

Згідно зі звітом, в IV кварталі, за оцінками Нацбанку, зростання ВВП сповільнилося відносно аналогічного кварталу попереднього року до 1,5%, тоді як в III кварталі воно склало 1,5%.

“Це, перш за все, було зумовлено істотним спадом в рослинництві через низьку врожайність пізніх зернових та технічних культур”, – вказує фінансовий регулятор.

Водночас він зазначає, що спостерігалося збільшення обсягів виробництва в переробній промисловості, зокрема в машинобудуванні, хімічній і металургійному виробництві, що майже повністю компенсувало подальше падіння випуску в добувній промисловості і виробництві електроенергії, що перш за все відображало вплив від розриву виробничо-логістичних зв’язків з НКТ на початку року.

Джерело @ За матеріалами finance.ua